2020 Apple MacBook Pro 13.3" M1 8C GPU 3.2GHz 8GB RAM 256GB SSD MYDA2LL/A
2020 Apple MacBook Pro 13.3" M1 8C GPU 3.2GHz 8GB RAM 256GB SSD MYDA2LL/A
PayMore Riverton
SKU:UT03-2851A-D2R1
Couldn't load pickup availability
2020 Apple MacBook Pro 13.3" M1 8C GPU 3.2GHz 8GB RAM 256GB SSD MYDA2LL/A
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Apple Computers |
| Sub-Collection | Apple MacBook (M-Chip and A-Chip) |
| Brand | Apple |
| Model | MacBook Pro |
| MPN | MYDA2LL/A |
| Release Year | 2020 |
| Processor Brand | Apple |
| Processor | M1 |
| Processor Cores | 8C CPU |
| Processor Speed | 3.2GHz |
| GPU (Cores) | 8C GPU |
| Memory (Ram) | 8GB RAM |
| Storage |
256GB
|
| Storage Type | SSD |
| Screen Size | 13.3" |
| Display | Retina LCD |
| Resolution | 2560 x 1600 |
| Retina | Yes |
| Touch Bar? | Yes |
| Fingerprint Sensor? | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Silver |
| Has Limited Warranty? | No Apple Limited Warranty |
| Has AppleCare+? | No AppleCare+ |
| Condition | Good |
| Operating System | Tahoe 26.4.1 |
| Connections |
3.5mm Audio Jack
2x Thunderbolt 3 (USB-C) Port
|
| Cycle Count | 181 |
| Battery Condition | Normal |
| Maximum Battery Capacity | 87% |
| Serial# | C02FK7CHQ05G |
| Password | password |
Cosmetic condition:
The top, bottom, and all four sides are in good cosmetic condition with minimal wear. The bezel is also in good cosmetic condition with little to no wear. The ports are clean and in good condition. The screen is in good condition with minor wear and scuffs, and the keyboard shows minor wear and signs of use. The hinges are sturdy, in good condition, and function properly. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The LCD is fully functional with no damage or issues. The device connected to Wi‑Fi successfully, and audio was tested by playing a video with no problems. The keyboard has been tested, and all keys work properly, and the touch functions have also been tested and are fully functional.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.