Asus Vivobook 15 X512D 15.6" i5-1035G1 1.0GHz 8GB RAM 512GB SSD
Asus Vivobook 15 X512D 15.6" i5-1035G1 1.0GHz 8GB RAM 512GB SSD
PayMore Riverton
SKU:UT03-2838E-R1R3
Couldn't load pickup availability
Asus Vivobook 15 X512D 15.6" i5-1035G1 1.0GHz 8GB RAM 512GB SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Asus Laptop |
| Brand | Asus |
| Model | Vivobook 15 |
| MPN | X512D |
| Release Year | 2019 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i5-1035G1 |
| Processor Speed | 1.0GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (Ram) | 8GB RAM |
| Storage 1 | 512GB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 15.6" |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | FHD LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Slate Grey |
| Absolute/Computrace Enabled? | N/A |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Good |
| Connections |
2x USB-A 2.0 Port
USB-A 3.1 Port
USB-C 3.1 Port
HDMI Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
MicroSD Card Reader
Charging Port
|
| Serial# | M3N0CV03E92809B |
Cosmetic condition:
This device is in good cosmetic condition overall, with minimal wear on the top, bottom, and all four sides. The ports are clean and in good condition. The screen shows some minor wear and scuffs, and the keyboard has minor wear with light signs of use. The hinges are sturdy and function properly, and the bezel is in good cosmetic condition with little to no wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to WiFi networks, and audio was tested by playing a video; both WiFi and audio are working properly. The keyboard was tested and all keys function as they should, and the touch functions were also tested and are fully functional.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.