New MSI Vector 16 HX AI A2XWGG 16" Ultra 9-275HX 2.7GHz 32GB 1TB RTX 5070
New MSI Vector 16 HX AI A2XWGG 16" Ultra 9-275HX 2.7GHz 32GB 1TB RTX 5070
PayMore Riverton
SKU:UT03-2825A-D2R1
Couldn't load pickup availability
New MSI Vector 16 HX AI A2XWGG 16" Ultra 9-275HX 2.7GHz 32GB 1TB RTX 5070
Items included in this sale:
*All originally boxed contents are included.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | MSI Laptop |
| Brand | MSI |
| Model | Vector 16 HX AI |
| MPN | A2XWGG |
| Release Year | 2025 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | Ultra 9-275HX |
| Processor Speed | 2.7GHz |
| GPU/Graphics Card | GeForce RTX 5070 |
| Memory (Ram) | 32GB RAM |
| Storage 1 | 1TB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Resolution | 2560 x 1600 |
| Integrated Graphics | Intel Graphics |
| Display | 2K QHD+ LCD |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Cosmos Gray |
| Absolute/Computrace Enabled? | N/A |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | New |
| Connections |
2x Thunderbolt 5 / USB-C Port
SD Card Reader
2x USB-A 3.2 Gen 2 Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
Charging Port
Ethernet Port
HDMI Port
|
| UPC | 824142428597 |
| Serial# | K2510N0088442 |
Cosmetic condition:
This laptop is brand new and factory sealed in the manufacturer’s original packaging. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
This laptop is brand new and sealed in the manufacturer’s original packaging.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.