Razer Blade 15 Advanced RZ09-0409 15.6" i7-11800H 32GB RAM 1TB SSD RTX 3080
Razer Blade 15 Advanced RZ09-0409 15.6" i7-11800H 32GB RAM 1TB SSD RTX 3080
PayMore Riverton
SKU:UT03-2856C-D2R1
Couldn't load pickup availability
Razer Blade 15 Advanced RZ09-0409 15.6" i7-11800H 32GB RAM 1TB SSD RTX 3080
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Razer Laptop |
| Brand | Razer |
| Model | Blade 15 Advanced |
| MPN | RZ09-0409 |
| Release Year | 2021 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i7-11800H |
| Processor Speed | 2.3GHz |
| GPU/Graphics Card | GeForce RTX 3080 |
| Memory (Ram) | 32GB RAM |
| Storage 1 | 1TB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 15.6" |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | 2K QHD LCD |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone |
No
|
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Matte Black |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Good |
| Connections |
3.5mm Headphone/Microphone Combo
Charging Port
SD Card Reader
HDMI Port
3x Thunderbolt 3 / USB-C Port
USB-A 3.2 Gen 2 Port
|
| Serial# | BY2139M72200230 |
Cosmetic condition:
The top, bottom, and all four sides are in good cosmetic condition with minimal wear. The bezel is also in good cosmetic condition with little to no wear, and the ports are clean and in good condition. The screen is in good condition with minor wear and scuffs, and the keyboard shows minor wear and signs of use. The hinges are sturdy, in good condition, and function properly. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to WiFi successfully, and audio was tested by playing a video and works properly. The keyboard has also been tested, and all keys function as they should.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.